niedziela, 24 lipca 2011

Mayo Chiki! - Wprowadzenie.

 Screen z anime "Mayo Chiki!" wyświetlanego w stacji TBS
Pochodzenie serii, dane związanych z nią produkcji:

Anime powstało na bazie noweli napisanej przez Hajime Asano, ilustrowanej przez Seiji Kikuchi-ego. Do tej pory wydawnictwo Media Factory wydało osiem tomików, pierwszy ukazał się 21 listopada 2009 roku. Pierwszy odcinek anime był dostępny w sieci TBS – 8 lipca 2011 roku.
W październiku 2010 roku, manga autorstwa Niito wzorowana na noweli Mayo Chiki rozpoczęła serializację w Comic Alive, piśmie wydawanym przez Media Factory.  W tym samym czasie, wydawnictwo Kadokawa Shoten zaczęło wydawać swoją mangę luźnie powiązaną z Mayo Chiki w magazynie Nyantype.W obu przypadkach na dzień dzisiejszy, dostępne są dwa tomiki mangi. 

Dane serii:

Reżyseria: Keiichiro Kawaguchi           
Scenariusz: Reiko Yoshida            
Muzyka: Yukari Hashimoto  
Studio: Feel                
Sieć : TBS
Planowana ilość odcinków: 12
Długość pojedynczego odcinka: ~25 minut
Gatunek: Harem, Ecchi, Romans, Życie Szkolne, Komedia, Seinen

Uwaga: W serii pojawiają się sceny przemocy  i nagość!

Wprowadzenie:

Główny bohater Kinjirō Sakamachi cierpi na ginofobię (chorobliwy lęk przed kobietami), symptomem tej fobii jest krwotok z nosa który pojawia się zawsze gdy bohater zostanie dotknięty przez przedstawicielkę płci pięknej. Sakamachi nabawił się tej fobii przez swoją siostrę i matkę, które to od najmłodszych lat trenowały na nim zapasy.
Sytuacja naszego bohatera niebawem ulegnie kompletnej zmianie kiedy to przez przypadek odkryję tajemnicę uwielbianego przez wszystkie dziewczyny w szkole Subaru Konoe. Konoe jest lokajem Kanade Suzutsuki, córki dyrektora szkoły. Suzutsuki postanawia dla obopólnej korzyści wyleczyć fobię Kinjirō, sama jako sadystka czerpiąc przyjemność z cierpienia Sakamachi-ego.
Główny bohater najwyraźniej nie ma szczęścia. Jego fobia została zrozumiana przez ludzi jako homoseksualizm, a na domiar złego jego siostra – Kureha Sakamachi - zakochała się w lokaju którego wszyscy wielbią i uważają za chłopaka Kinjirō. W ten oto sposób, bohater staje się celem wielu ataków, nieustannie dręczony przez sadystkę która chce go wyleczyć, siostrę i większość dziewczyn w szkole które zazdroszczą mu chłopaka oraz Subaru który jako lokaj stawia na szali życie w obronie swojej pani – Kanade. 

Pierwsze wrażenia:

Już od pierwszych minut zdałem sobie sprawę, że nie jest to seria którą można bezpiecznie oglądać w zatłoczonym miejscu. Pierwszą z przyczyn jest humor, dość pokręcony, ale na poziomie – nie pozwala na oglądanie tej serii z kamienną twarzą. Drugim powodem są sceny które sprawiłyby, że otoczenie nie mogłoby zignorować tego co dzieje się na ekranie i zaczęłyby padać pytania. Zdecydowanie poleciłbym to anime miłośnikom serii w których główny bohater jest notorycznie poniżany, bity i zmuszany do udziału w absurdalnych sytuacjach.
Z pozoru powierzchowna budowa postaci, skrywa całe spektrum emocji i problemów, które w połączeniu z profilami innych postaci tworzą mieszankę wybuchową. Anime to obfituje w kompletnie surrealistyczne zwroty akcji. Najpoważniejsze sytuacje kończą się uśmiechem.
Styl:
Nie jestem szczególnie porażony kreską tej produkcji. Jest ona co prawda wpisana w standardy nowych produkcji, ale brakuje czegoś wyjątkowego co wyróżniłoby ją spośród innych. Oglądając otoczenie i samych bohaterów mam nieustanne wrażenie, że wszystko to widziałem wcześniej. 

Ocena:

Fabuła: 8/10 – pomimo stworzenia bardzo zabawnej fabuły i skomplikowanych charakterów postaci, brakuje jakiegoś mocnego wątku który pozycjonowałby to anime wyżej, mimo to, oceniam ją bardzo dobrze.
Styl: 6/10 – nic szczególnego, szablonowe tła i postacie, brak charakterystycznych elementów które wyróżniłyby serię spośród innych.
Ocena ogólna: 7/10 – niewątpliwie jest to projekt który obejrzę do końca, ale prawdopodobnie stracę początkowy zapał który mnie do niego przyciągnął.

Źródła:

Anglojęzyczna wikipedia.


Więcej informacji:

Mayo Chiki na stronie stacji TBS



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz