niedziela, 31 lipca 2011

Nekogami Yaoyorozu - Wprowadzenie.


Wprowadzenie:

Akcja dzieje się w miasteczku które z nieznanych przyczyn nawiedzane jest przez całą masę bogów/ bożków. Głównymi bohaterami serii są Koyama Yuzu która prowadzi sklep z antykami oraz bóg-kot Mayu. Mayu została pozbawiona mocy i wygnana na ziemie ponieważ według rodziców, brakowało jej dyscypliny, a mocy uzywała tylko dla własnej przyjemności i zabawy. 

Pierwsze wrażenia:

Dość lekkie anime. W zasadzie można je potraktować jako zabijacz czasu. Fabuła nie jest specjalnie zagmatwana, a postaci złożone. Tak, wiem, że to nie jest zbyt zachęcające stwierdzenie, ale to jedno z tych anime które zaczynają się robić ciekawe od drugiego odcinka. Pojawiają się nowe – dość zabawne – postaci które same w sobie mogłyby spokojnie być głównymi bohaterami i to właśnie one są najlepszą i najmocniejszą stroną tej produkcji. 

Geneza:

„Nekogami Yaoyorozu” zostało przekształcone w anime z mangi o tym samym tytule. Manga została napisana przez „FLIPFLOPs” i wydana w magazynie „Champion Red Ichigo” należącym do wydawnictwa ‘Akita Shoten’, w lipcu 2007 roku. Jako anime zostało napisane przez Touko Machida i wydane przez studio AIC PLUS+ w lipcu 2009 roku.

Dane serii:

Reżyseria: Hiroaki Sakurai   
Scenariusz: Masahiro Yokotani; Tatsuya Takahashi; Tomoko Konparu; Touko Machida
Muzyka:
Haruka Tomatsu; Yui Horie (opening)
Studio: AIC PLUS+             
Sieć :
AT-X, Chiba TV, Sun TV, Tokyo MX, TV Aichi, TV Saitama
Planowana ilość odcinków: 12
Długość pojedynczego odcinka: ~24 minut.
Gatunek: komedia

Styl:

Odnośnie stylu, mocną stroną tej produkcji jest kreacja postaci i strojów. Stylizowane na tradycyjne stroje japońskie są miłym dodatkiem do ładnej oprawy graficznej. Bynajmniej nie można powiedzieć, żę kreska jest szablonowa. 

Ocena:

Fabuła: 6/10 – wiele osób może być zniechęconych po pierwszym odcinku. Wydaje się, że anime nie ma mocnej fabuły popartej ciekawymi postaciami. Na szczęście, postacie drugoplanowe są dość ciekawe by dotrwać do końca. 
Styl: 8/10 – nieszablonowy styl i stylizowane na tradycyjne stroje postaci przemawiają na korzyść tej produkcji.
Ocena ogólna: 7/10 – podsumowując, jeśli autorzy troszke popracują nad fabułą kolejnych odcinków i dalej będą wprowadzać interesujące postaci drugoplanowe, możliwe, że uda się wytrwać do końca serii. Jakkolwiek, nie jest źle. 

Źródła i więcej informacji:


2 komentarze:

  1. Dzieki za ciekawe recenzje, znalazlem tu kilka ciekawych pozycji ktore na pewno niedługo spróbuje obejrzeć.

    Domo arigato

    OdpowiedzUsuń
  2. Miło mi to czytać :). Mam nadzieję, że będę miał dość czasu by choćby w najbardziej streszczonej formie przybliżyć ciekawe serie, a jest ich sporo :).

    OdpowiedzUsuń