środa, 27 lipca 2011

Usagi Drop - Wprowadzenie.

 Screen z anime "Usagi Drop" wyświetlanego w stacji Fuji TV.
Geneza:

Oparte na mandze autorstwa Yumi Unita o tym samym tytule. Dotychczas ukazało się 9 woluminów na przestrzeni lat 2005- 2011, wydanych przez FEEL YOUNG – czasopismo którego grupą docelową są głównie kobiety.
Pierwszy odcinek anime ukazał się 7 lipca; między innymi w Fuji TV. W sierpniu 2011 roku wydany zostanie pełnometrażowy film.

Dane serii:

Reżyseria: Kanta Kamei
Scenariusz: Taku Kishimoto (odcinki 1-5)
Muzyka: Suguru Matsutani
Animacje: Production IG  
Planowana ilość odcinków: 12
Długość pojedynczego odcinka: ~23 minut
Gatunek: komedia, dramat

Wprowadzenie:

30-letni Daikichi wraca do rodzinnego domu na pogrzeb swojego dziadka. Na miejscu dowiaduje się, że dziadek miał nieślubne dziecko, 6-letnią dziewczynkę imieniem Rin. Rin jest nieśmiała i wyjątkowo mądra jak na swój wiek. Niestety, nikt w rodzinie nie podejmuje się wzięcia dziewczynki pod swoją opiekę. Zdenerwowany tą sytuacją Daikichi postanawia zaopiekować się swoją 6-letnią ciotką.

Pierwsze wrażenia:

Na pierwszy rzut oka, seria wydaje się być kolejna z serii „zmiękczanie serc przez adoptowane dzieci”. Daikichi jest młodym specjalistą od sprzedaży, nie ma żony, a większość swojego czasu spędza w pracy. Wielkim plusem protagonisty jest jego honorowość. Decyzję o przyjęciu Rin pod swój dach podjął prawie bez zastanowienia - w myśl tego co należy zrobić.
Co do samej podopiecznej Daikichi-ego, bije od niej kontrast pomiędzy powagą którą przejęła po ojcu, a swoją własną dziecinnością. Z tego właśnie powodu, połączenie poważnej i dziecinnej Rin z lekkomyślnym, a zarazem odpowiedzialnym Daikichim, seria obfituje w zabawne sytuacje. Z drugiej strony nad domem wisi nieodległa w czasie śmierć ojca Rin i brak kontaktu z jej matką.

Styl:

Kreacja postaci i otoczenia jest dość nietypowa. Osobiście opisałbym kreskę jako niezdarną choć czarującą, lekko pastelową i dziecinną, ale jak najbardziej trafną jeśli wziąć pod uwagę fabułę i bohaterów.

Ocena:

Fabuła: 10/10 – autorzy uraczyli nas dość trudnymi tematami, ale sposób przedstawienia sprawia, że są one lekko przyswajane przez widza.
Styl: 8/10 – bynajmniej nie jest to jedna z tych super-nowoczesnych produkcji, ale styl doskonale komponuje się z tematyką i kreacją postaci.
Ocena ogólna: 9/10 – sympatyczna atmosfera anime umożliwia widzowi bezbolesne przebrnięcie przez trudne sytuacje bohaterów, momentami zabawna, czasem smutna.  

Źródła i więcej informacji:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz